Keratynowe prostowanie włosów: Ile trwa? Jak długo się utrzymuje? Kiedy powtórzyć?

Keratynowe prostowanie włosówZamierzasz skorzystać z keratynowego prostowania włosów u profesjonalisty i zastanawiasz się ile trwa i jak przebiega zabieg? W poniższym wpisie rozwiejemy Twoje wątpliwości. W razie jakichkolwiek niepewności proszę pamiętać o tym, że o szczegóły zawsze można dopytać fryzjera, który udzieli szczegółowych porad w trakcie zabiegu. Lepiej upewnić się, że nie zaszkodzimy włosom, zamiast zniweczyć efekty pracy fryzjera i stracić pieniądze.

Ile trwa prostowanie keratynowe włosów?

Nie podajemy dokładnej odpowiedzi na to, ile trwa zabieg prostowania włosów. Dokładny czas zabiegu jest uzależniony od formuły, z której korzysta stylista, długości włosów oraz ich struktury. Możesz spodziewać się tego, że czas trwania zabiegu wyniesie mniej więcej od dwóch do czterech godzin. Na samym początku fryzjer dokładnie umyje Twoje włosy. W zależności od tego, w jakim są stanie, pracownik salonu nałoży formułę na mokre włosy lub najpierw wysuszy je, a dopiero później pokryje mieszanką keratynową.

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Keratyna wymaga odrobiny ciepła do utrwalenia, dlatego następnym krokiem jest wygładzenie pasemek włosów za pośrednictwem prostownicy ustawionej na niską temperaturę. W taki sposób będzie wyglądał Państwa zabieg. Proszę mieć na uwadze, że to jak długo trwa prostowanie włosów, jest uzależnione od ich gęstości i długości. Dłuższe włosy będą równały się z dłuższym czasem pracy fryzjera.

Ile utrzymuje się keratynowe prostowanie włosów?

Keratyna wygładza komórki, które nakładają się wzajemnie na siebie. Dzięki temu puszące się włosy po prostowaniu staną się przeszłością. Włosy nabiorą błyszczącego wyglądu i będzie można je znacznie łatwiej ułożyć. Białka zawarte w keratynie mogą także połączyć uszkodzone włosy, co pozwoli zażegnać problem z rozdwajającymi się końcówkami.

Zabieg keratynowego prostowania włosów
Zabieg keratynowego prostowania włosów

Ile trzyma keratynowe prostowanie?

Jeżeli odpowiednio zadbasz o swoje włosy po zabiegu, prawdopodobnie efekt utrzyma się nawet przez pół roku. Włosy będą przez ten czas zdrowsze, mocniejsze i bardziej podatne na układanie. Niektórzy zauważają również, że po zabiegu, włosy można wysuszyć znacznie szybciej. Puszące się włosy po keratynie nałożonej przez specjalistę nie będą sprawiały już Państwu problemu.

Co jaki czas można robić keratynowe prostowanie włosów?

Spersonalizowane zabiegi są wykonywane czasami co trzy, a czasami nawet co sześć miesięcy. Zabiegi polegające na keratynowym prostowaniu włosów będą się od siebie różniły. Szczegółowych informacji o pielęgnacji i o tym, co ile można robić zabieg oraz kiedy można go powtórzyć, udzieli Państwu obsługujący was fryzjer. Ponieważ udzielenie odpowiedzi wymaga tego, aby wziąć pod uwagę stan włosów, jak i rodzaj preparatu, który zostanie zastosowany. Nie musimy również przejmować się tym ile trzymać keratynę na włosach, ponieważ specjalista sam dobierze odpowiednie produkty oraz oszacuje czas niezbędny na ich przeniknięcie do struktury włosów.

Kiedy można powtórzyć keratynowe prostowanie włosów?

Jakich przerw między zabiegami wymaga keratynowe prostowanie włosów? Ile się utrzymuje, zanim straci efekt? Najbardziej długotrwałe z zabiegów mogą utrzymywać się nawet przez ponad 5 miesięcy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że fryzjer wybiera moc środków stosowanych podczas zabiegu w zależności od aktualnego stanu włosów. Struktura włosów jest z kolei zależna od ich codziennej pielęgnacji oraz diety. Trudno odpowiedzieć dokładnie na to, co ile robi się keratynowe prostowanie bez uprzedniej pracy z włosami poszczególnych klientów. Jednak zazwyczaj możemy oszacować, że efekt przetrwa od trzech do nawet sześciu miesięcy. Jak często będziemy musieli powtarzać ten proces, może także zależeć od samego rodzaju keratynowego prostowania włosów, które wybierzemy.

Jakie rodzaje keratynowego prostowania włosów wyróżniamy?

  • brazylijskie,
  • ekspresowe,
  • amerykańskie,
  • zmiękczanie.

Jak długo utrzymuje się prostowanie metodą brazylijska?

Ten zabieg polega na tym, aby zredukować puszenie się włosów. Objętość pozostaje w tym samym stanie, jednak po zabiegu będą gładsze, dzięki czemu łatwiej je rozczeszemy. Doskonale sprawdzi się wśród osób z naturalnie kręconymi włosami. Cały proces potrwa przynajmniej godzinę, a efekt utrzyma się od trzech do sześciu miesięcy w zależności od stanu włosów przed wykonaniem zabiegu. Zabieg keratynowy wykonywany brazylijską metodą jest pozbawiony formaldehydu. Dlatego nie szkodzi osobom z problemami oddechowymi, a także nie uczula skóry na głowie.

Na ile czasu wystarcza metoda ekspresowa?

Dla osób, które szukają zabiegu prostowania włosów jedynie na jakiś czas, polecamy ekspresowe prostowanie keratynowe. Na ile starcza taki rodzaj prostowania włosów? Zazwyczaj przynajmniej na sześć tygodni. Po tym czasie można powtórzyć zabieg. Taka metoda zastosowania keratyny sprawdza się w przypadku osób z prostymi włosami, które mają tendencję do puszenia się pod wpływem wilgoci. Fryzjer nakłada keratynę bezpośrednio na włosy, a następnie suszy je suszarką i prostuje prostownicą. Metoda ta pozwala zaoszczędzić całkiem sporo czasu, jednak nie jest tak trwała, jak kilkugodzinny zabieg.

Keratyna przed i po
Keratynowe prostowanie włosów przed i po

Ile trzyma prostowanie po zastosowaniu metody amerykańskiej?

Amerykańskie środki z keratyną przypominają brazylijskie. Jednak ich skład zawiera mniej sztucznych składników, a więcej naturalnych. Z tego powodu amerykańskie kosmetyki keratynowe są droższe. Mimo wszystko wyższa kwota za wykorzystanie metody amerykańskiej przełoży się na lepsze i dłuższe rezultaty.

Jak długo się utrzymuje prostowanie po zmiękczeniu włosów?

Zabieg zmiękczający włosy za pomocą keratyny jest stosowany w przypadku osób, których włosy delikatnie się puszą. Nie ingeruje w strukturę włosów tak jak w przypadku innych zabiegów. Jedynie je nawilża i lekko wygładza. Polega na nałożeniu preparatu od nasady włosów po końcówki. Fryzjerzy zalecają taki rodzaj prostowania keratyną, jeżeli włosy klienta są delikatne i cienkie. Efekty utrzymują się mniej więcej dwa miesiące.

Domowy zabieg nigdy nie zastąpi jakości oferowanej w salonach

Niektórzy obawiają się tego, ile trwa prostowanie keratynowe u fryzjera i uważają, że mogą zastąpić cały proces domowymi warunkami. Jednak nawet po zakupieniu odpowiednich produktów nie możemy oczekiwać rezultatów jak z salonu. Niedokładnie wykonany zabieg sprawia, że włosy po zabiegu nie są proste. Dlatego nie powinniśmy wykonywać takiej kuracji na własną rękę. Doświadczony fryzjer wie, w jaki sposób dopasować preparaty do jakości i długości włosów. Pamiętaj o tym, że nawet po zakupie profesjonalnych środków z keratyną do stylizowania włosów, zabieg wykonany w domowych warunkach utrzyma się znacznie krócej od tego z salonu fryzjerskiego.

Czy można wykonać keratynowe prostowanie włosów po ich pofarbowaniu?

W skrócie - tak! Farbowane włosy również mogą zostać poddane temu zabiegowi. Chemiczne środki prostujące zazwyczaj mogą uszkodzić farbę. Jednak w przypadku keratynowego prostowania włosów można bezpiecznie poddać się zabiegowi nawet po zafarbowaniu.

Keratynowe prostowanie włosów - jak długo należy zaczekać z myciem głowy po jego wykonaniu?

Kiedy możemy umyć włosy po zabiegu? Z całą pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, po jakim czasie od wykonania zabiegu możemy zacząć myć głowę. Zazwyczaj standardowe mycie włosów nie zagraża trwałości zabiegu. Jednak warto wstrzymać się przez pierwsze 3 dni, aby keratyna miała dostatecznie dużo czasu na związanie się z włosami. Jest to jedynie umowna granica. Ponieważ dokładny czas zależy od wielu czynników. W przypadku niektórych ekspresowych produktów włosy możemy umyć nawet tego samego dnia, mniej więcej 12 godzin po wykonaniu zabiegu.

Wszystko zależy od czynników, takich jak:

  • Ilość preparatu nałożona przez fryzjera;
  • Rodzaj i stan włosów;
  • Rodzaj zabiegu keratynowego.

Komentarze