O czym pisać, rozmawiać z chłopakiem? Tematy do rozmowy, pisania

Tematy do pisania z chłopakiem Relacja damsko-męska jest wyjątkowa praktycznie na każdym jej etapie. Najpierw poznajemy się, następnie różne wydarzenia nadają tempa całej znajomości. Może ona pozostać na stopie przyjacielskiej ale i przerodzić się w związek. Bardzo ważnym elementem budowania każdej relacji jest rozmowa. Dla kobiet, dziewczyn tworzenie bliskości poprzez rozmowę jest szczególnie istotne. Jak i o czym rozmawiać / pisać z chłopakiem na początku znajomości i w trakcie jej trwania?

Kobiety / dziewczyny bardzo emocjonalnie poschodzą do każdej znajomości z płcią przeciwną. Ich zaangażowanie jest tym większe, im ważniejszy jest dla nich dany mężczyzna / chłopak. Jak jednak i o czym z nim rozmawiać, aby znajomość nabierała tempa lub pozostała jedynie na stopie koleżeńskiej?

Tematy do rozmowy /  pisania na początku znajomości

Gdy nie znamy kogoś dobrze, najlepszym rozwiązaniem jest poruszanie tematów szerokich ale neutralnych, pozwalających nam oczywiście na poznanie danej osoby ale i takich, które - zwłaszcza na pierwszym etapie rozwoju relacji - nie będą zbyt osobiste. O czy więc rozmawiać lub pisać z chłopakiem, gdy dopiero się poznajemy? Poniżej lista tematów, które warto poruszać na początku znajomości:

1. Aktualne zajęcie - szkoła, studia, praca lub inna aktywność, jakiej poświęcamy się na co dzień. Warto nowo poznaną osobę zapytać:

 • Czym się zajmuje, gdzie pracuje, gdzie się uczy?
 • Czy jest zadowolona z tego miejsca, szkoły?
 • Dlaczego zdecydowała się na taką pracę, szkołę, studia?

2. Zainteresowania - to, co lubimy robić i w czym jesteśmy dobrzy. Rozmowa o naszych pasjach jest przyjemna i wprowadza w dobry nastrój. Lubimy mówić o tym, co nas interesuje i w czym jesteśmy dobrzy. Takie tematy są pewno są przyjemne, przełamują pierwsze lody ale i pozwalają nam lepiej poznać drugą osobę. Pytanie, związane z pasjami i zainteresowaniami są więc doskonałym rozwiązaniem w przypadku znajomości z niewielkim stażem. Zapytaj chłopaka:

 • Czym się interesuje?
 • Dlaczego go to interesuje? Czy ktoś "zaraził" go tą pasją?
 • Od jak dawana jest to jego pasja?
 • Czy dzieli z kimś swoje hobby?
 • Czy ma jakieś osiągnięcia, związane ze swoją pasją (np. wygrywa konkursy fotograficzne, zdobywa medale sportowe, itp.)?

3. Ciekawe wydarzenia dnia codziennego - co fajnego ostatnio nam się przydarzyło, opowiadanie wesołych anegdotek, ciekawych, śmiesznych historii.

4. Ulubiona muzyka, filmy, gry - kolejna porcja przyjemnych tematów, związanych z tym, co lubimy. Warto porozmawiać z chłopakiem o tym, jakie lubi filmy (może wybierzemy się razem do kina?), jakiej słucha muzyki, czy lubi czytać książki lub grać w gry. Tematy, związane z czasem wolnym wprawiają w dobry nastój, sprawiają, że łatwiej się nam wyluzować.

5. Rodzina i przyjaciele - już na początku znajomości z powodzeniem możemy podjąć tematy, związane z rodziną, nie musimy oczywiście przepytywać chłopaka o jego kontakty z rodzicami ale możemy zapytać, czy ma rodzeństwo, jak lubi spędzać czas z najbliższymi. Bardzo często to, jak dana osoba mówi o swojej rodzinie może nam powiedzieć, jak traktuje innych ludzi.

6. Ulubione rzeczy i miejsca - to kolejne przyjemne i swobodne tematy, pozwalające nam na lesze poznanie drugiej osoby. Możemy zapytać:

 • Jakie jest jego ulubione jedzenie/knajpka/lokal na mieście?
 • Jakie miejsce wakacyjne wspomina najlepiej?
 • Gdzie najbardziej lubi spędzać wolny czas?
 • Jak najchętniej odpoczywa?

Takie pytania pozwalają nam lepiej poznać drugą osobę ale i mogą się stać punktem wyjścia do ciekawej dyskusji.

7. Zabawne tematy, żarty - na początku każdej znajomości, czy to zawieranej w sposób tradycyjny czy ten online, zwykle towarzyszy nam stres. Aby go rozładować, możemy z powodzeniem poruszać zabawne tematy, opowiadać kawały. Pamiętajmy oczywiście, aby nie żartować z drugiej strony, zwłaszcza, gdy nie znamy się długo. Możemy za to zażartować z siebie, pokażemy w ten sposób, że mamy do swojej osoby zdrowy dystans.

Tematy do rozmowy / pisania w trakcie rozwoju znajomości - jak się lepiej poznać?

Poniżej kilka tematów, które z powodzeniem możemy poruszać na kolejnym etapie znajomości, gdy już nieco lepiej się znamy.

Pisanie z chłopakiem
O czym pisać z chłopakiem?

1. Pytania o podglądy, zdanie na różne tematy - z chłopakiem, którego znamy już lepiej, jest naszym dobrym kolegą, możemy i zapewne nawet chcemy porozmawiać o jego poglądach na wiele tematów. Możemy wprost zapytać go co myśli, np. o wegetarianizmie, przyjaźni damsko-męskiej, zakupach w second-handach, itp.

2. Preferencje, zdanie na temat innych osób - bardzo ciekawe mogą być także rozmowy na temat preferencji naszego kolegi co do innych ludzi i relacji z nimi, możemy go zapytać np.:

 • Jakie cechy cenisz u innych?
 • Co jest dla Ciebie ważne w przyjaźni?
 • Jakie cechy charakteru lubisz w sobie, a jakich nie?
 • Jaki powinien być idealny przyjaciel?
 • Jakich wad w innych nie jesteś w stanie zaakceptować?

3. Rozmowy o rodzinie, dzieciństwie - gdy znamy się nieco lepiej możemy nadal poruszać temat rodziny ale już o wiele bardziej go zgłębiać. Możemy zapytać, chłopaka, jak dogaduje się z rodzicami, jakie ma relacje z rodzeństwem, z kimś z rodziny jest najbardziej związany, jak czuje się w swojej rodzinie, możemy także poruszyć temat dzieciństwa, itp.

4. Przeszłość i wspomnienia - w miarę rozwoju znajomości z powodzeniem możemy rozmawiać z chłopakiem o przeszłości, jego wspomnieniach. Możemy rozmawiać z nim o tym, co wspomina najmilej, jak spędził najpiękniejsze wakacje, itp.

5. Rozmowy na tematy trudne, bolesne - nie da się ukryć, w życiu każdego z nas są chwile trudne, przykre, bolesne, naznaczone cierpieniem. Gdy nasza znajomość się rozwija, nie musimy ukrywać, że takie momenty miewamy i my. Swobodnie możemy o tym rozmawiać z kolegą czy przyjacielem, uzyskać wsparcie ale i dać je trudniej stronie, gdy akurat przeżywa gorsze momenty.

6. Rozmowy o sobie nawzajem - gdy znamy się dobrze możemy rozmawiać z chłopakiem o tym, co myśli o sobie ale i o tym, co myśli o nas, np. za co nas lubi, jakie cechy w nas ceni, a jakie trudno mu zaakceptować. Nie obawiajmy się krytyki, jeśli zależy nam na znajomości, takie informacje mogą być bardzo cenne dla rozwoju relacji.

7. Plany i marzenia - kolejnym tematem, który warto poruszyć są rozmowy o naszych marzeniach i planach, również tych na daleką przyszłość. Warto z bliską osobę, jaką jest nasz kolega czy przyjaciel, porozmawiać o tym, czego pragniemy i jak chcemy, aby wyglądało nasze życie. Jest to istotna rozmowa zwłaszcza wtedy, gdy chcemy, aby znajomość przerodziła się w związek.

Tematy do rozmowy z chłopakiem w związku

Nawet, gdy jesteśmy już w związku z wymarzonym chłopakiem nie zawsze wiemy o czym i jak z nim rozmawiać, zwłaszcza, gdy są to początki naszej wspólnej, romantycznej przygody. O czym rozmawiać lub pisać ze swoim chłopakiem, aby nasz związek się rozwijał, a relacja umacniała?

1. Rozmowy o początku znajomości, wspomnienia - z chłopakiem, z którym jesteśmy w związku możemy prowadzić przyjemne rozmowy na temat tego, jak się poznaliśmy, wspominać początki znajomości, pierwsze spotkania, randkę. Takie rozmowy są bardzo przyjemne i wprowadzają w dobry nastrój.

2. Wzajemne oczekiwania - bardzo istotne znaczenie maja rozmowy na temat oczekiwań, co do związku, rozwoju relacji. Warto wiedzieć, co jest ważne dla chłopaka w relacji z dziewczyną, czego oczekuje, a czego nie jest w stanie zaakceptować.

3. Zdanie na temat drugiej osoby - kolejna grupa tematów to te, które dotyczą nas samych, czyli tego, co dana osoba o nas myśli, za co nas kocha, jakie cechy charakteru lubi najbardziej. Warto zapytać też o wady, z pewnością na początku związku chłopak nas idealizuje, a my jego ale po pewnym czasie pojawia się refleksja na temat mniej lubianych cech u drugiej osoby.

4. Wizja związku, wspólnej przyszłości - warto porozmawiać również na temat wizji związku, zapytać chłopaka, jak widzi naszą wspólną przyszłość i opowiedzieć o tym, jak widzimy ją my. Czy nasze wizje są spójne? A jeśli nie to, jak znaleźć kompromis, aby związek rozwijał się tak, by satysfakcjonował obie strony?

5. Rozmowy o uczuciach - tak, to naprawdę trudne rozmowy ale bardzo potrzebne w każdym związku. W naszej relacji pojawi się wiele emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Warto o nich rozmawiać: o tym, co je powoduje, dlaczego je odczuwamy. Takie rozmowy są istotne zarówno z punktu widzenia emocji pozytywnych, jak i negatywnych. Warto pamiętać, że rozmowy o uczuciach najlepiej przeprowadzać w cztery oczy lub przez telefon, unikajmy pisania o emocjach za pośrednictwem komunikatorów.

6. Rozmowy na tematy, związane z seksualnością - w każdym związku przychodzi czas na rozmowy o seksie, zbliżeniu fizycznym. Jeśli czujecie, że w Waszej relacji nastał taki moment, warto przeprowadzić rozmowę o seksualności. Powinna być ona spokojna i przyjemna dla Was obu, dotyka bowiem niezwykle istotnych ale i osobistych, wręcz intymnych tematów.

7. Rozmowy na tematy trudne: zdrada, rozstanie, lęki, obawy - nie da się ukryć, to porcja trudnych tematów ale bardzo często naprawdę potrzebnych. Warto przedyskutować z chłopakiem temat zdrady ale i lęków czy obaw, jakie pojawiają się wraz z rozwojem związku. Jeśli są to nic złego, a wręcz przeciwnie, to znak, że zależy Wam na sobie i myślicie o sobie poważnie.

Pytania, jakie można zadać chłopakowi

Nadal nie wiesz, jak prowadzić rozmowę z chłopakiem, czy to na żywo czy online? Nie wiesz, jakie tematy najlepiej poruszyć, o co go zapytać, aby Wasza znajomość nabrała tempa, rozwijała się? Poniżej zestaw 20 ciekawych pytań, które możesz mu zadać, na pewno każde z nich sprawi, że wywiąże się ciekawa, czasem nawet zabawna dyskusja.

 1. Gdybyś miał supermoc, co by nią było?
 2. Spotykasz złotą rybkę, jakie są Twoje 3 życzenia?
 3. Co byś zrobił, gdybyś wygrał dużą sumę pieniędzy?
 4. Jak widzisz siebie za 5 lub 10 lat?
 5. Czego najbardziej chciałbyś się nauczyć?
 6. Jakie cechy są dla Ciebie ważne w innych ludziach?
 7. Jakie są Twoje największe zalety?
 8. Czego najbardziej w sobie nie lubisz?
 9. Jakie jest Twoje najszczęśliwsze wspomnienie?
 10. Jakie Twoje marzenie musi się spełnić?
 11. Jakie niepowodzenie wyjątkowo długo rozpamiętywałeś?
 12. Gdybyś był zwierzęciem, to jakim?
 13. Kim chciałbyś stać się na jeden dzień?
 14. Jaki film zawsze poprawia Ci nastrój?
 15. Co najbardziej denerwuje Cię we współczesnym świecie?
 16. Jakie miejsce na świecie chciałbyś najbardziej odwiedzić i dlaczego?
 17. Jaka piosenka zawsze poprawia Ci humor?
 18. Jaką najsmaczniejszą rzecz jadłeś w życiu?
 19. Czego zawsze chciałeś spróbować ale nadal się obawiasz?
 20. Z czego jesteś w życiu najbardziej dumny?

Pytania są różnorodne, idealne zarówno na początek znajomości, jak i dla relacji z nieco dłuższym stażem. Z powodzeniem możemy wykorzystać je w trakcie rozmów na żywo ale na pewno sprawdza się także w przypadku konwersacji online.

Zapewne po lekturze wyższego tekstu z łatwością poradzisz sobie z prowadzeniem konwersacji z chłopakiem, zarówno na żywo, jak i online. Wśród zaproponowanych tematów odnajdziesz te, które rozwijać na początku znajomości ale i w jej trakcie.