Przystojny facet - czyli jaki? Jak być przystojnym mężczyzną w oczach kobiet?

Przystojny mężczyzna Przystojny mężczyzna - czyli jaki? Wiele mówi się o kanonach kobiecego piękna: idealna kobieta powinna być wysoka, szczupła ale mieć typowe kobiece kształty, w tym pełny biust oraz biodra, włosy najlepiej dłuższe, zadbane, lekko falowane, delikatny makijaż, zadbane dłonie, stylizację, podkreślającą walory sylwetki…

Tak naprawdę oczywiście każdy mężczyzna ma pewien własny kanon kobiecego piękna, zobacz artykuł atrakcyjna kobieta. Nie mniej jednak istnieją pewne wzorce piękna. Podobnie jest w przypadku męskich ideałów.

Przystojny facet, atrakcyjny, podobający się kobietom… czyli jaki?

Termin przystojny zwykle kojarzy się nam z atrakcyjnością fizyczną i odnosi się do mężczyzn. Co to jednak tak naprawdę znaczy, że dany mężczyzna jest lub nie jest przystojny? Bardzo często sam wygląd, czyli atrakcyjność fizyczna nie wystarczy, aby nazwać mężczyznę przystojnym. Istotne jest również to, jak on swoją fizyczność potrafi "zaprezentować" oraz jak czuje się w swoim ciele i czy je akceptuje.

Idealny mężczyzna, czyli jak być atrakcyjnym w oczach kobiet?

Jak stać się więc nie tyle przystojnym, po prostu atrakcyjnym mężczyzną w oczach kobiet? Poniżej kilka wskazówek dla każdego z panów, bez względu na wiek.

1. Idealny, czyli przede wszystkim zadbany

Pierwsza i niezwykle istotna kwestia, związana z postrzeganiem wyglądu fizycznego mężczyzny dotyczy tego, aby pan był przede wszystkim… zadbany. Odświeżający prysznic, eleganckie perfumy, modnie przystrzyżone włosy oraz zadbany zarost: to absolutna podstawa. Panie patrzą również na ręce: dłonie atrakcyjnego mężczyzny powinny być zadbane, czyste. Wiele kobiet nie ma nic przeciwko temu, aby ich partner wybrał się na manicure. Jasne jest, że wielu mężczyzn ma pracę, która nie pozwala na posiadanie czystych i zawsze zadbanych rąk. Mowa np. o mechanikach samochodowych. Ważne jest jednak to, aby mężczyzna wiedział, jak dłonie pielęgnować, zwłaszcza, jeśli jego praca mu tego nie ułatwia.

2. Ciało, które wiele mówi o zdrowym trybie życia

Nie oszukujmy się, mało która kobieta jest w 100% zadowolona ze swojego ciała, z tego, jak wygląda, ile ma centymetrów tutaj i tam… Dotyczy to zarówno młodych kobiet, jak  matek, których ciało przeszło w ciąży prawdziwą rewolucję. A jak to jest w przypadku panów? Jakiego męskiego ciała oczekujemy? Czy wolimy szczupłych, okrąglejszych panów? Zazwyczaj kobiety cenią sobie męskie ciała, do których… chcą się przytulać. Są panie, które uwielbiają szczupłych mężczyzn, inne wysortowanych i umięśnionych, a jeszcze inne chcą, aby mężczyzna miał więcej ciała i nie przeszkadza im krąglejszy brzuszek. Zwykle jednak cenią one sylwetki męskie, które mówią nam, że dany pan żyje zdrowo: uprawia jakiś sport, stroni od nadmiaru alkoholu.

Zadbany, zdrowy mężczynza
Mężczyzna prowadzący zdrowy tryb życia

3. Postawa, gesty oraz mimika

Nie bez znaczenia w postrzeganiu wyglądu fizycznego jest również mowa ciała, czyli to, jak dany mężczyzna się porusza, jaką przyjmuje postawę, mimikę, jak i ile gestykuluje. W cenie są mężczyźni pewni siebie ale nie za bardzo. Cenimy postawę otwartą, mówiącą nam, że dany facet jest świadomy swojej wartości: powinien być wyprostowany, chodzić pewnym, sprężystym krokiem z lekko uniesioną brodą. Panowie, prezentujący postawę zamkniętą (zgarbione plecy, ręce skrzyżowane na piersiach) mogą mieć trudności z zainteresowaniem konkretnej kobiety swoją osobą. Panie lubią mężczyzn o zdecydowanym głosie, tempo nie powinno być zbyt szybkie ani zbyt wolne. A co z gestykulacją? Na pewno powinna być ona naturalna i dobrana do okoliczności. Warto popracować również nad spojrzeniem, panie lubią, gdy mężczyzna je obserwuje ale nie przypatruje im się nachalnie, natarczywie.

4. Stylizacja dobrana do sylwetki oraz okoliczności

Kolejna kwestia to ubiór, czyli stylizacja, w jakiej dany mężczyzna się prezentuje. Każda z kobiet ma inny styl ubierania się, jedne panie wolą sportowe stylizacje, inne eleganckie, a jeszcze inne dobierają stylizację zgodnie z nastrojem czy okolicznościami.

Jak powinien ubierać się atrakcyjny mężczyzna? Przede wszystkim powinien wyglądać schludnie. Ubranie powinno być czyste, zadbane, wyprasowane, dobrane odpowiednio kolorystycznie. Poszczególne elementy stylizacji powinny do siebie pasować. Ciekawym rozwiązaniem jest oczywiście modowy eklektyzm ale należy pozostać ostrożnym w doborze elementów garderoby z różnych stylów.

5. Detale, które dodają szyku i stylu ale i indywidualności

Nie bez znaczenia są również dodatki, czyli te detale naszych stylizacji, które dodają im elegancji, szyku, stylu ale i indywidualizmu. Kobiety lubią, gdy mężczyzna ma dobrze dobraną biżuterię, w tym zegarki, sygnet, w modzie są również męskie bransoletki, np. skórzane z eleganckim grawerem. A co z torebkami, które są jednak domeną kobiet? Czy przystojny mężczyzna może pojawić się na spotkaniu / randce z torbą? Oczywiście, jeśli jest to gustowna męska listonoszka czy saszetka typu nerka na mniej formalnym spotkaniu to jak najbardziej takie dodatki w ciekawy i szykowny sposób dopełniają całości stylizacji. Modne są również odpowiednio dobrane nakrycia głowy: czapki z daszkiem, kapelusze. W ciepłych miesiącach ciekawym gadżetem dla każdego modnego mężczyzny mogą być okulary przeciwsłoneczne. Odpowiednio dobrane dodają tajemniczości i… seksapilu.

6. Spójna całość, czyli by dobrze czuć się w swojej skórze

Kolejna kwestia związana jest z poprzednimi, a mianowicie czy to, co widzimy, czyli to, jak wygląda mężczyzna, jak się porusza, jak jest ubrany - czy to wszystko tworzy spójną całość i widzimy, że on dobrze czuje się w swojej skórze? Jeśli tak to jest w oczach kobiet autentyczny, a to duży plus. Jeśli widzimy mężczyznę w garniturze, który źle się czuje w tej stylizacji i najchętniej ubrałby się w dżinsy i bluzę na pewno nie będziemy go postrzegać jako szczerego i godnego zaufania.

Atrakcyjny mężczyzna
Atrakcyjny mężczyzna

7. Najskuteczniejsza broń - szczery i naturalny uśmiech!

I na koniec prosta ale jakże skuteczna porada. Najpiękniejszą ozdobą każdego, nie tylko mężczyzny jest… szczery uśmiech. Dodaje atrakcyjności ale i sprawia, że inni postrzegają nas jako osoby otwarte, miłe, życzliwe, sympatyczne. Troszczmy się o to, aby nas uśmiech był zadbany ale przede wszystkim szczery, adekwatny do sytuacji. Uśmiechajmy się więc, pokazujmy innym, że jesteśmy wartościowymi, wartymi poznania osobami.

Wygląd i… co jeszcze?

Przystojny, czyli zadbany i atrakcyjny wizualnie to oczywiście jedynie jedno z kryteriów, jakimi kierują się panie w wyborze życiowego partnera. Bardzo istotne są bowiem cechy charakteru oraz umiejętności i zdolności, jakie ujawnia potencjalny partner. Cenione są zwłaszcza szczerość, uczciwość, prawdomówność, lojalność, a także wrażliwość, empatia oraz odpowiedzialność.

Czy poziom wykształcenia oraz zasobność portfela również są ważne?

Owszem, stanowią jedno z kryteriów doboru partnera ale obserwuje się, że dla współczesnych kobiet o wiele bardziej  istotne są: zaradność życiowa, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Panie szukają mężczyzn troskliwych, opiekuńczych, zorientowanych na cel oraz posiadających konkretne pragnienia i marzenia. Jest to istotne z punktu widzenia realizacji podstawowych zadań rozwojowych, w tym założenia rodziny, posiadania dzieci. Z drugiej strony od partnerów oczekuje się elastyczności, kreatywności oraz spontaniczności w działaniu.

Drodzy Panowie, pamiętajcie, że każda kobieta jest inna, ma odmienny gust i nie należy dopasowywać się do konkretnego kanonu czy wizerunku. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostać sobą, termin "przystojny" nie ma jednej, konkretnej definicji, wiele zależy od nas, od tego, jak umiemy się pokazać innym i co o sobie myślimy.

Drogie Panie, szukając partnera życiowego patrzcie na mężczyzn szerzej, elastyczniej. Choć oczywiście pierwsze wrażenie opiera się na wyglądzie fizycznym, kwestiach wizualnych, postarajcie się nie skupiać jedynie na fizyczności ale i na tym, jak mężczyzna czuje się w swoim ciele, jak się prezentuje. Pamiętajcie, że to wygląd i charakter tworzą tą niezwykłą całość, jaką jest druga osoba.

Pamiętajmy, że "ludzi nie kocha się za to, że są doskonali, tylko pomimo to, że tacy nie są." - Jodi Picoult.